Ogólne warunki ubezpieczeń

AXA

Grupa AXA jest jednym ze światowych liderów ubezpieczeń. W Polsce firma sprzedaje zarówno ubezpieczenia majątkowe, jak i osobowe, zapewniając swoim klientom pełną ochronę.

Ubezpieczenia AXA

AXA dynamicznie rozwija swoją ofertę ubezpieczeń i oferuje obecnie takie polisy jak:

  • OC - AXA jest jednym z tańszych towarzystw na polskim rynku (regularnie plasuje się wysoko w rankingach OC)
  • AC - dobrowolna polisa chroniąca Twój samochód jest dostępna w AXA jedynie razem z OC
  • Assistance - AXA oferuje zarówno całoroczne polisy assistance, jak i krótkoterminowe ubezpieczenia na czas podróży
  • NNW - ochrona obejmuje kierowcę oraz pasażerów
  • ubezpieczenie turystyczne - podstawową ochronę w AXA można rozszerzyć tak, aby obejmowała ryzyka wynikające z uprawiania sportów ekstremalnych, zawodowego uprawiania sportu, pracy fizycznej za granicą
  • ubezpieczenie nieruchomości - w AXA polisa mieszkaniowa jest dostępna w wersji All Risk. Oznacza to, że ubezpieczyciel odpowiada za wszystkie te zdarzenia, które nie są jednoznacznie wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności

Wypowiedzenie OC w AXA

Nie musisz przez cały czas kupować ubezpieczenia OC w tej samej firmie. Bardzo często okazuje się, że inna firma oferuje lepsze warunki cenowe, co w przypadku OC powinno być decydującym czynnikiem.

Pamiętaj jednak, że jeśli zmieniasz ubezpieczyciela, musisz złożyć wypowiedzenie OC w dotychczasowej firmie. Jeśli tego nie zrobisz, polisa przedłuży się automatycznie na następny rok, a Ty możesz skończyć z dwoma ubezpieczeniami OC na to samo auto.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu - AXA

Po sprzedaży samochodu masz 14 dni na zgłoszenie zbycia pojazdu u ubezpieczyciela. Pamiętaj, że dopóki tego nie zrobisz, ponosisz wraz z nabywcą auta odpowiedzialność solidarną za zapłatę tych rat, których termin płatności właśnie mija.

Dowiedz się więcej

Sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczeń w AXA: