OWU AXA Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC auta

OWU AXA Ubezpieczenie OC

Każde zarejestrowane auto w Polsce musi posiadać ubezpieczenie OC. Sprawdzamy, co w ramach tej polisy proponuje kierowcom AXA Direct.

Polisa OC w AXA Direct oczywiście zapewnia podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej, określany w ustawie. Tak więc AXA przejmuje odpowiedzialność za szkody w jednym zdarzeniu do 5 mln na osobach i do 1 mln w mieniu. Ale to jeszcze nie wszystko. Zobacz, na co możesz liczyć, a z tytułu jakich zdarzeń na pewno nie dostaniesz odszkodowania, zawierając Pakiet OC firmowany przez Axa Direct.

Standardowy zakres ochrony ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w Axie obejmuje wypłatę zadośćuczynienia osobom pokrzywdzonym w zdarzeniach drogowych przez ubezpieczonego i obwarowany jest zwyczajowymi wyłączeniami. A więc ubezpieczyciel zastosuje regres w sytuacji, gdy szkoda spowodowana została celowo, pod wpływem środków odurzających, etc.

Ale to oczywiście nie wszystko. Kierowca, który zawarł OC, otrzymuje w pakiecie również miniassistance oraz Zieloną Kartę.

Assistance w wersji mini w Axa Direct zapewnia:

  • holowanie pojazdu do 75 km;
  • naprawę samochodu na miejscu zdarzenia po wypadku (wyłączona jest interwencja po awarii);
  • holowanie pojazdu osoby poszkodowanej w wypadku;
  • transport kierowcy, zwierząt, a także wsparcie informacyjne (odnośnie trasy, najbliższych warsztatów, noclegów, itd.).

Zielona Karta stanowi potwierdzenie zawarcia umowy OC w ojczystym kraju, na wypadek podróży samochodem do państw objętych porozumieniem, a więc: większość państw bałkańskich (Albania, Bośnia i Czarnogóra, Mołdawia), Maghrebu (Tunezja, Maroko), Azji Mniejszej (Turcja, Izrael, Iran), Europy Wschodniej (Ukraina, Białoruś, Rosja). Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba kupować dodatkowych ubezpieczeń, jadąc do tych krajów.