Jak wygląda rezygnacja z OC w PZU?

Wypowiedzenie OC w PZU

Jak wygląda rezygnacja z OC w PZU?

Myślisz o wypowiedzeniu ubezpieczenia OC w PZU? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Sama procedura jest dokładnie taka sama jak w innych placówkach. Co musisz zrobić?

Jak wypowiedzieć OC w PZU?

  1. Znajdź szablon dokumentu wypowiedzenia umowy OC w PZU. Następnie musisz go wydrukować oraz wypełnić. Przykładowy dokument z łatwością znajdziesz na wybranej stronie internetowej. Co może zawierać się w takim dokumencie?
  • formułka, jaką musisz napisać na samym początku, jest już oficjalnie nakreślona. Twoim zadaniem jest tylko uzupełnienie luk o konkretne informacje – dnia zakupu pojazdu, jakiej marki, o jakim numerze rejestracyjnym oraz jaki jest numer polisy, którą chcesz wypowiedzieć
  • musisz podać zarówno dane zbywcy, jak i nabywcy pojazdu. W tych danych mieszczą się: imię, nazwisko, ulica, miejscowość oraz kod pocztowy
  • musisz dołączyć również kopię umowy-kupna sprzedaży pojazdu
  1. Po wydrukowaniu oraz wypełnieniu dokumentów musisz z nimi ruszyć do siedziby PZU. Nie jest jednakże ważna konkretna droga – ważne, by dokument tam dotarł. Innymi słowy:
  • Możesz wysłać go pocztą na adres Contact Center Grupy PZU lub znajdź konkretną placówkę na liście.

Pamiętaj – pocztą wysyłasz list polecony z potwierdzeniem odbioru! Dzięki temu wiesz dokładnie, kiedy Ubezpieczyciel otrzyma Twój list. Nie musisz się przy tym obawiać, że w spóźnisz się przed konkretną datą

  • Istnieje też wygodniejsza droga – mailowa. Po wydrukowaniu i wypełnieniu dokumentu zeskanuj go i wyślij właśnie w takiej formie do odbiorcy, na adres kontakt@pzu.pl.

Pamiętaj, by był to właśnie skan – dokument musi bowiem zawierać Twój własnoręczny podpis

  • Jeżeli masz taką możliwość – udaj się do placówki PZU lub jej agenta osobiście i dostarcz dokumenty.

W celu własnego zabezpieczenia wydrukuj dwie kopie, w których zawiera się Twoje zrzeczenie z umowy OC. Jedna z nich będzie Twoim zabezpieczeniem i w razie problemów będziesz się mógł nią posłużyć, by udowodnić, że złożyłeś wypowiedzenie w odpowiednim terminie.

Kiedy trzeba wypowiedzieć OC

Jak w takim razie ustalić odpowiedni termin, w którym nasze wypowiedzenie powinno już wpłynąć do PZU? Naszym swoistym „deadlinem” jest przedostatni dzień okresu ubezpieczenia.

Pamiętaj, że właśnie wówczas powinno to wypowiedzenie wpłynąć, w innym przypadku będziesz zmuszony kontynuować współpracę z obecnym ubezpieczycielem i nadal opłacać dla niego składki.

Zakup samochodu ubezpieczonego w PZU

Pamiętaj, by zachowywać się zgodnie z rodzajem problemu. Inaczej mówiąc: w zupełnie odmienny sposób wygląda sytuacja, kiedy to właśnie Ty zakupiłeś samochód, który był już ubezpieczony w PZU.

Możesz korzystać z OC kupionego przez poprzedniego właściciela lub wypowiedzieć je w dowolnym momencie.