Bezpieczny rowerzysta PZU OWU

PZU dla rowerzystów

Bezpieczny rowerzysta PZU OWU

Przyszła wiosna i wielu ludzi przesiadło się na rower. Dobrej jakości rower to znaczny wydatek, poza tym trzeba o niego dbać i chronić przed kradzieżą. PZU ma w swojej ofercie ubezpieczenie dla rowerzystów – Bezpieczny Rowerzysta. Przyjrzyjmy się jego Ogólnym Warunkom Ubezpieczenia.

Czy warto kupić ubezpieczenie dla roweru? Nie sugeruj się tylko i wyłącznie ceną polisy. Uważnie poznaj warunki i oceń czy są dla ciebie wystarczająco atrakcyjne i użyteczne.

Definicje

Często niedoceniany fragment umowy ubezpieczeniowej. Tymczasem warto znać chociażby definicję nieszczęśliwego wypadku, aby mieć pewność że na pewno spełniasz warunki ubezpieczyciela.

Nieszczęśliwy wypadek w myśl zasad PZU Bezpieczny Rower to *nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną pozostające w związku z użytkowaniem roweru, w następstwie którego ubezpieczony, niezależnie od swej woli, doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł**. A więc w sytuacji gdy rowerzysta będzie miał wypadek bo się nagle źle poczuje, nie będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie gdyż w tym przypadku nie było mowy o czynniku zewnętrznym.

Zakres ubezpieczenia

W ramach ubezpieczenia roweru dostępne są następujące polisy:

• ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
  • ubezpieczenie OC rowerzysty,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego,
  • ubezpieczenie casco roweru.

Ubezpieczenie NNW

PZU w ramach ubezpieczenia NNW przejmuje na siebie odpowiedzialność za następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z użytkowaniem roweru – w tym przypadku maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 50.000 zł. W ramach polisy możliwe jest:

• świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku objętego umową ubezpieczenia, przy czym jeżeli ubezpieczony doznał 100 proc. trwałego uszczerbku PZU wypłaca świadczenia w pełnej wysokości sumy ubezpieczenia, a w razie częściowego uszczerbku część sumy ubezpieczenia,
  • świadczenie z tytułu śmierci zaistniałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku objętego umową ubezpieczenia w wysokości 100 proc. sumy ubezpieczenia,
  • zwrot poniesionych kosztów jednorazowego nabycia protez i środków pomocniczych do wysokości 10 proc. sumy ubezpieczenia,
  • dietę szpitalną.

Suma ubezpieczenia

W przypadku sumy ubezpieczenia OC roweru kwoty wynoszą od 10 tys. do 200 tys. zł. W przypadku casco roweru suma ubezpieczenia sięga wartości roweru.

Wyłączenia odpowiedzialności

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania? PZU nie odpowiada za szkody:

• wyrządzone umyślnie;
  • wyrządzone osobom bliskim ubezpieczonego;
  • polegające na zapłacie kar pieniężnych, kar umownych, grzywien sądowych i administracyjnych, podatków, należności publicznoprawnych;
  • wyrządzone podczas kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu, pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego,
  • za które przysługuje odszkodowanie z innych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, w tym obowiązkowych, które ubezpieczony miał obowiązek zawrzeć.

Sprawdź pełne warunki ubezpieczenia rowerzysty w PZU