OWU Allianz Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na podróż

OWU Allianz Ubezpieczenie turystyczne

Za nami pierwsze opady śniegu. Niejeden entuzjasta białego szaleństwa już odkurza narty i planuje zimowy wyjazd. W ferworze przygotowań nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym.

Nie ważne gdzie pojedziesz – w Alpy, w Tatry czy np. do mniej oblężonej przez narciarzy Bułgarii – ubezpieczenie turystyczne warto mieć. Bo wbrew temu co się narciarzom-amatorom wydaje – o kontuzje i kłopoty nie trudno. Zanim kupisz ubezpieczenie turystyczne, koniecznie przeczytaj OWU. Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę.

Definicje

Na wstępie zapoznaj się z terminologią, aby później nie być zaskoczonym. Co rozumiemy jako „amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka” w OWU Allianz? Czy sport który zamierzamy uprawiać w górach kwalifikuje się jako sport wysokiego ryzyka czy nie? Zwróćmy uwagę, że jest różnica między narciarstwem a heliskiingiem czy wspinaczką górską z użyciem sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego. Warto wiedzieć że np. według OWU Allianz „dziecko” to „osoba która w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia nie ukończyła 20. roku życia”.

Okres i warunki ochrony

Oto część OWU której musimy poświęcić baczniejszą uwagę. Odpowiedzialność ubezpieczenia turystycznego Allianz rozpoczyna się w terminie wskazanym w dokumencie i dotyczą zdarzeń ubezpieczonych, które wystąpią w okresie ubezpieczenia na terytorium państw należących do strefy geograficznej, która została określona w umowie.

Oznacza to, że jeśli złamiemy nogę dzień przed wyjazdem a zawarliśmy ubezpieczenie od dnia wyjazdu – nie otrzymamy żadnego świadczenia od ubezpieczyciela. Podobnie jeśli przydarzy się nam wypadek na terytorium kraju, który nie był odjęty umową a przez który przejeżdżaliśmy w drodze do miejsca docelowego.

Wyłączenia odpowiedzialności

  • Odpowiedzialność Allianz kończy się po wyczerpaniu sumy ubezpieczenia, określonej w umowie dla każdego zdarzenia losowego.
  • Zakres ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczenia turystycznego Allianz nie obejmuje kosztów pomocy i innych usług powstałych z powodu leczenia niezwiązanego z nagłych zachorowaniem, nieszczęśliwym wypadkiem czy chorobami psychicznymi, nerwicą czy depresją, nawet jeżeli są konsekwencjami wypadku.
  • Ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia jeżeli ubezpieczony w momencie nieszczęśliwego wypadku był pod wpływem alkoholu, środków odurzających czy substancji psychotropowych.

Pełny dokument umowy Allianz prezentujemy tutaj: OWU Allianz Globtroter